Jakość, którą pokochasz

JAKOŚĆ, KTÓRĄ POKOCHASZ

Przedmioty oferowane w HOME&friends wytwarzane są w wyselekcjonowanych fabrykach na całym świecie. Proces produkcji jest ściśle kontrolowany i limitowany, a wiele kolekcji wciąż produkowanych jest ręcznie.

Iittala i Arabia to „marki” powstałe jeszcze w XIX wieku. 140 lat tradycji niesie za sobą bagaż doświadczeń w tworzeniu rzeczy pięknych gdzie forma harmonijnie łączy się z użytecznością.

Zastawa stołowa i elementy dekoracyjne przeznaczone są dla najbardziej wymagających konsumentów, którzy cenią sobie skandynawskie wzornictwo. Produkty tworzone są z myślą o użytkowaniu na przestrzeni wielu pokoleń.

Produkcja kubków Teema
Produkcja Pataki Oiva Toikka fabryka Nuutajarvi

Niezależnie od tego czy przedmiot wytwarzany jest w Niemczech (Essence), Finlandii (Kastehelmi), Tunezji (Taika), Szwecji (Bengt&Lotta), Danii (Menu) łączy je najwyższa jakość wykonania i dbałość o szczegóły.

Wybrane elementy kolekcji Kastehelmi, Essence, Lempi lub całe serie Aino Aalto, Alvar Aalto Colletion, Ptaki Oiva Toikka powstają w cyklu produkcji ręcznej. To produkty niepowtarzalne, bo zaprojektowane przez światowej klasy artystów i wykonane osobiście przez mistrzów obróbki szkła.

Kaj Franck, Oiva Toikka, Alvar Aalto to najbardziej znamienite nazwiska fińskiego designu. Ich ponadczasowe działa tworzą kanon sztuki użytkowej, którego przykłady możemy podziwiać w wielu muzeach wzornictwa na całym świecie.

W ostatnim czasie laury zbierają także twórcy młodego pokolenia, wschodzące gwiazdy światowego wzornictwa. Za przykłady niech posłużą Klaus Haapaniemi twórca kolekcji Taika i Tanssi oraz autor – nagrodzonej złotym medalem iF Design – lampy Leimu, Magnus Pettersen.

Gorąco zapraszamy do osobistego poznania tych wspaniałych wytworów rąk ludzkich. Kreatywność artystów sięga daleko poza granice wyobraźni, dlatego niecha magia ich sztuki zagości także w Państwa domach.

Z przyjemnością porozmawiamy z Państwem o naszych produktach za pośrednictwem poczty elektronicznej, przez telefon lub na platformach społecznościowych.

Tanssi